Anlaser u kombinaciji

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Anlaser u kombinaciji

Počalji od brane taj Pon Okt 29, 2012 1:39 pm

Pozdrav svima,
Ja sam prosle godine na mom ford tranzitu (kombi `87) stavio dobar motor od ford oriona 1.8 D `90, ali samo motor.Znaci, nadalje je ostao menjac sa zamajcem, anlaserom i korpom od benzinca. U toku leta bilo je vrlo dobro, ali kad je nastupila zima poceli su problemi. Trebalo je vise grijanja, i uvek prvo paljenje motora je bilo tesko i palio je u drugom ili trecem pokusaju i to jedva. Anlaser je vrlo slabo okretao motor i na kraju je sa vrlo malim okretima uspevao da zapali motor. A onda u toku dana nema problema , kao da je leto. Uzeo sam akumulator od 100 ampera, proverio i ocistio anlaser, proverio grijace, produvao naftni sistem sa promenom filtra, i opet nista. Na kraju smo pokusali sa dva anlasera seriski povezani, znaci imali smo 24 V, i prvo okretanje na hladnom vremenu je bilo brzo i odma je zapalio. Kako zimi slabije vozim, ostavio sam sve tako i kad je trebalo negde ici, palio sam ga sa dva akumulatora. Uvek je bilo dobro. E sad za predstojecu zimu mislio sam da pitam iskusnijih ljudi kako da se pripremim, da produzim tako sa dva akumulatora, ili postoji neki mehanizam, aparat ili neki drugi nacin da za prvo paljenje dobijem bar oko 18-20 V da ne bih ga mnogo maltretirao. Svestan sam za sve posledice koje bi mogli proizaci od ovoga, ali zasad je to jedino resenje posto anlaser za ford tranzit `87, benzinca 2.0, nema nigde.
Zato volio bih cuti neku ideju ili neko ko je resio ovakav problem da napise nesto.
Hvala na svakom odgovoru.

brane
Novi Clanovi

Broj poruka : 2
Datum upisa : 23.01.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Anlaser u kombinaciji

Počalji od elektrotuby taj Čet Jan 10, 2013 2:25 am

Pa prvo bi trebalo detaljno pregledati alnaser. Mozda su otisle caure pa zato sporije vrti ili rotor u medju spoju. Ako je sve u redu onda je moja preporuka ugradnja BAP sklopke i palis na 24V a sve ostalo radi na 12V

elektrotuby
Novi Clanovi

Muški Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struja UG taj Ned Avg 10, 2014 4:10 am

Druze bolan Smile rijesi to s anladerom od dizela i pjevaj pjesme sa jednim akumulatorom,benzinac nema snage da ga vrti kvalitetno. Imao sam jedan takav slucaj sa mercedesom,stavio neki strucnjak od benzinca anlaser(jeftijiji) i tesko verglao do Boga radili smo mu svasta doj mi nije dodijalo i nadjem mu anlaser od dizela i stavio vergla ko lud a i ne da puno verglati Smile metni dizelov anlaser.

Struja UG
Novi Clanovi

Muški Broj poruka : 8
Datum upisa : 10.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics