Autoelektrika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Motor grijanja-kvar

2 posters

Ići dole

Motor grijanja-kvar Empty Motor grijanja-kvar

Počalji od selver Ned Jan 09, 2011 7:44 am

Pozdravljam članove
Nadam se da ćete mi moći pomoći.
Naime Mercdes 190 ne radi pomenuti motor. Malo sam pokušao pročačkati sam ali bez uspjeha. Jedno vrijeme je se sam palio u toku vožnje i onda radi normalno na svim brzinama ali čim ugasim auto opet neće. Kada sam ga direktno spojio na akumulator radi normalno, dakle nije do njega. Takođe ispitao sam voltmetrom na osigurač ne dolazi struja. Ako neko može pomoći bio bih mu zahvalan pošto niko ne zna do čega je.
Hvala


Sorry izgleda da sam postavio pitanje u pogrešan podforum

selver
Novi Clanovi

Muški Broj poruka : 3
Location : Zenica BiH
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Motor grijanja-kvar Empty Re: Motor grijanja-kvar

Počalji od SaleB Uto Jan 25, 2011 4:49 am

Po nekoj semi koju sam nasao, iako je sema malo mutnija, vidi se motor napaja sa kontakt brave. Struja s kontakt brave ide na prekidac za brzinu na instrument tabli, odatle na reostat koji je verovatno u neposrednoj blizini ventilatora. Kod opela i vwa su najcesci problemi reostati, ali ako ti nemas struje na osiguracu koji se nalazi na vodu izmedju kontakt brave i prekidaca na tabli, onda predlazem da prvo proveris da li kontakt brava spaja.

Kontakt brava ima cetiri izlaza po semi. Prvi se aktivira na poziciji 1, 2 i 3, tj kad se aktivira na poziciji 1 ostaje aktivan stalno. Drugi se aktivira na poziciji 2 i 3, aktivira se na poziciji 2 i ostaje aktivan. Treci se aktivira samo poziciji 2, a gasi se na poziciji 3 (tokom verglanja), u tu grupu spada i ventilator kabine. Cetvrti izlaz je od anlasera i aktivan je samo u trecem polozaju.

Posto pretpostavljam da ces sam da radis, potrudio sam se da opisem sto je moguce detaljnije. Prilozio sam ti i link ka servisnom uputstvu, shema je na kraju. Doduse sema je za M190 1984-88, ako je tvoj noviji postoji mogucnost da je sema drugacija, ali ako nemas klimu ne verujem da je drugacija.

http://www.filefactory.com/file/b525519/n/Haynes_-_Mercedes_190_(1984-88).pdf

pozdrav

SaleB
Novi Clanovi

Muški Broj poruka : 14
Location : Belgrade, Serbia
Datum upisa : 25.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Motor grijanja-kvar Empty Re: Motor grijanja-kvar

Počalji od selver Pon Jan 31, 2011 12:39 pm

SaleB ::Po nekoj semi koju sam nasao, iako je sema malo mutnija, vidi se motor napaja sa kontakt brave. Struja s kontakt brave ide na prekidac za brzinu na instrument tabli, odatle na reostat koji je verovatno u neposrednoj blizini ventilatora. Kod opela i vwa su najcesci problemi reostati, ali ako ti nemas struje na osiguracu koji se nalazi na vodu izmedju kontakt brave i prekidaca na tabli, onda predlazem da prvo proveris da li kontakt brava spaja.

Kontakt brava ima cetiri izlaza po semi. Prvi se aktivira na poziciji 1, 2 i 3, tj kad se aktivira na poziciji 1 ostaje aktivan stalno. Drugi se aktivira na poziciji 2 i 3, aktivira se na poziciji 2 i ostaje aktivan. Treci se aktivira samo poziciji 2, a gasi se na poziciji 3 (tokom verglanja), u tu grupu spada i ventilator kabine. Cetvrti izlaz je od anlasera i aktivan je samo u trecem polozaju.

Posto pretpostavljam da ces sam da radis, potrudio sam se da opisem sto je moguce detaljnije. Prilozio sam ti i link ka servisnom uputstvu, shema je na kraju. Doduse sema je za M190 1984-88, ako je tvoj noviji postoji mogucnost da je sema drugacija, ali ako nemas klimu ne verujem da je drugacija.

http://www.filefactory.com/file/b525519/n/Haynes_-_Mercedes_190_(1984-88).pdf

pozdrav

Hvala ti druže što si se potrudio da nađeš, ali ona šema je malo prekomplikovana. Hoćeš li molim te pogledati ovu što sam postavio na megaupload (nije velika) predzadnju sliku pa da vidiš jel to to.
Na osnovu ove sheme vidio sam da cilindar paljenja tj. bosch brava ima veze sa ventilatorom
http://www.megaupload.com/?d=TM7JZAAR

selver
Novi Clanovi

Muški Broj poruka : 3
Location : Zenica BiH
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Motor grijanja-kvar Empty Re: Motor grijanja-kvar

Počalji od SaleB Pon Jan 31, 2011 2:39 pm

Sad bas gledam, da, to je manje vise isto (dijagram 7). Da to sam i ja gore pokusao da objasnim.

Ako na osiguracu nemas napon (kada je kljuc na poziciji 2), pokusaj da ga iscupas, pa vidi da li je jedan od ona dva kontakta unutra pod naponom, ako jeste onda porveri da li na izlazu iz cilindra paljenja (kljuc je i dalje na poziciji 2) na kontaktu 15x imas napon (gde izlazi crveno zuta zica). Ako nemas, onda je do cilindra definitivno.

Proveri prvo leziste osiguraca, pa se javi ako se ne snadjes, da pokusamo da ga resimo. Na zalost, nikad ga nisam rasturao, pa ne mogu da ti pomognem kako da skines tapacirung i da dodjes do cilinndra, ali se nadam da ces oko tog dela da se snadjes sam

btw ne rece mi koje je godiste i da li imas klimu?

pozdrav,
Sale

SaleB
Novi Clanovi

Muški Broj poruka : 14
Location : Belgrade, Serbia
Datum upisa : 25.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Motor grijanja-kvar Empty Re: Motor grijanja-kvar

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu